מִי זֹאת עֹלָה מִן הַמִּדְבָּר

שיר השירים - חידה על אהבה וחופש

מצורפת חוברת 'שיר השירים',

בה המגילה מחולקת לשבעה שירים

ומסודרת בשורות ובבתי שיר

בהתאם לפירוש שבספר.

ניתן גם לרכוש את החוברת בנפרד.

על הספר

sמי זאת כריכה חדשה וחוברת לFB.png

ניתן לקנות את הספר גם בחנויות הבאות:

 

אדרבא ספרים, בן מיימון 5, ירושלים

ספרים בקטמון, הפלמ"ח 45, ירושלים

עולם קטן, מתחם התחנה הראשונה, ירושלים

סיפור פשוט, שבזי 36, תל אביב

המגדלור, מקווה ישראל 18, תל אביב

יודן ספרים, מרכז חורב, חיפה

קפה נילי, המייסדים 43, זכרון יעקב

אם יש חנות ספרים בסביבתכם שאתם רוצים

שהספר יגיע אליה, ספרו לנו על כך

 
 

מגילת שיר השירים היא יצירה עתיקה וחידתית. מילותיה הייחודיות שזורות ביד אמן. תשומת לב למלאכת רקמה עדינה זו ולהתכתבותה עם מקורות מקראיים אחרים פותחת נתיבי פרשנות מפתיעים. הספר 'מי זאת עולה מן המדבר' מציע שלוש קריאות במגילה ועונה לשאלה 'מי זאת' שלוש תשובות מהפכניות:
• הקריאה הראשונה עוסקת ביחסים שבין גברים ונשים ובקשר שבין אהבה וחופש. הקול הנשי העולה בה הוא קולה של אישה המתבוננת בדפוסי הזוגיות המוכרים לה וקוראת לשינוי מהותי בהם.
• הקריאה השנייה עוסקת ביחסים שבין האדם והאלוהות. הדמות הנשית המתגלה בו היא דמותה של האלוהות החושפת את מנגנוני הכוח שבממסד הדתי ומציעה לאדם קשר המושתת על חירות ואהבה.
• בקריאה השלישית הדמות הנשית היא ההוויה כולה. היא עוסקת בקשר שבין ההוויה לתודעה האנושית החופשית במהותה ובאפשרות של השפה לחבר ביניהן באהבה.
יחד, הקולות הנשיים הללו מציעים לנו, כחברה וכיחידים, תהליך צמיחה שבליבו אהבה וחירות החיוניות זו לקיומה של זו.


"שיר השירים הוא שירת הפצעה גדולה של אהבה. כוח אהבה, שאין דבר שישווה לו מבין כל כוחות עולם. אבל ההפצעה הזו, מקורה בפצע, פצע שכולנו נושאות ונושאים בתוכנו כבר דורי דורות, פצע הקשר בין גברים ונשים. כמה לא מתואמות יכולות להיות השפות שלנו על הציר המתעתע שבין תאווה לאהבה, כמה אי הלימה יכולה להיות בין שפת האם של השכינה והאשה, שפת אתיקה של אהבה, של נאמנות, לשפות אהבה שהן במסווה ובנתק. ואיך נצמיח בעולם אהבת אמת, עדינה, חופשייה ושלמה.

פירושה של מרב מזא"ה הוא רגע היסטורי. בדור פצוע אהבה, בשפה ברורה ובהירה, שכבה אחר שכבה, בסבלנות ובחכמה של התגלות, לוקחת מרב את קוראיה למסע אל עומק הפצע. בהלימה בין תוכן המגילה לצורה בה בחרה לכתוב את פירושה, בבחירה ללכת עם הקוראים לאט את המסע כולו, פסוק אחר פסוק, במסע שכוחו לא רק בפענוח אלא גם בקצב המוענק לכל קורא על פי דרכו, נותנת מרב הזדמנות לכל אחת ואחד לצלול אל המגילה, לכאוב איתה ולהירפא מכוחה. 

מסע שיר השירים הוא הזמנה עתיקה ונמשכת שהגיעה שעתה, הזמנה לנשים וגברים לכאוב יחד את נתק הקשר, לשמוע זה את קולו של זו, לספר את פציעות הלב והגוף, ולהתגלות זו לזה במסע אמון ואמונה, איחוי וריפוי, 

מסע אהבת אמת העולה לרגל לירושלים, אל השלם."

 

הרבה תמר אלעד – אפלבום

%D7%9E%D7%99%20%D7%96%D7%90%D7%AA%20%D7%

אשמח לשמוע מכם מחשבות, רגשות ותחושות שעולות בכם בעקבות הקריאה. 

 

השקת הספר מרץ 2021

1 השקה ירוחם.jpg
1 השקה ירושלים.jpg